Başvuru Adımları

Yarışma Başvuru Bilgileri

Hayaline Uç, belirtilen illlerin sınırları içerisindeki liselerde okuyan tüm lise öğrencilerine açıktır. Her proje ekibi, 2 öğrenci ve 1 danışman öğretmenden oluşur. Aşağıdaki adımları izleyerek, yarışmaya kolayca katılabilirsin.
1. 2 kişiden oluşacak proje grubunu oluştur ve okulundan sana danışmanlık yapacak bir öğretmenini bul.

2. ISEWorld Facebook sayfasından, projeye kaydını yap. (Kayıtlar sadece Facebook üzerinden gerçekleşecektir. Yarışmaya katılmak için mutlaka bir Facebook hesabının olması gerekmektedir.)

3. Ana fikrini belirle, videonu planla ve kullanacağın kaynakları bul. İnterneti kaynak olarak olarak kullanabilirsin, 5 saniyeyi geçmememek şartıyla diğer videolardan alıntı yapabilirsin ancak birebir kopyalamalar içeren videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Videonu video paylaşım sitesi Youtube’a yükle. Youtube’un vermiş olduğu videonun linkini başvuru formundaki ilgili alana kaydet. Örnek: URL

(Youtube’a upload edilmiş videoların kesinlikle yoruma kapalı olması gerekmektedir. Bu kurala uymayan videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.)

5. Videonu danışman öğretmenine onaylat. (Etik anlaşmanın yer aldığı onaylama link’i danışman öğretmeninin e-mail adresine gidecektir. Danışman öğretmenin gelen maildeki katılım koşullarını kabul ettiğini, online onay sistemiyle beyan etmesi gerekmektedir.)

Başarılar.