Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Yarışmanın öğrencilere ne faydası olacak?

Yarışma sayesinde lise öğrencileri kendi kültürlerini daha yakından tanıyacak, birliktelik ve ekip ruhu içerisinde farklı kültürlerden gelen yaşıtlarına tanıtırken kendilerini temsil ve ifade etme imkanı bulacaklar.

Yarışmaya tüm Türkiye'den başvuruda bulunabilir miyiz?

Hayaline Uç yarışması her sene farklı konseptler çerçevesinde yapılmaktadır. Yarışmaya belirtilecek olan illerden katılabilirsiniz.

Aynı okuldan yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım var. Bir okuldan katılacak proje sayısında kısıtlama var mı?

Evet, bir okuldan yalnızca 2 adet proje yarışmamıza katılabilir. Böylece tüm okullara eşit katılım fırsatı verebiliriz.

Videoyu bir kez yükledikten sonra yakaladığımız yeni görüntüler ya da yeni fikirlerle projemizi yenileme şansımız var mı?

Proje başvuru sayfasında yer alan “Projeyi Bitirdim” ifadesine tıklanana kadar aynı sayfa üzerinde güncelleme ve yenileme yapabilirsiniz. Bu hak proje son başvuru günü 20 Mayıs 2017 günü saat 24.00’e kadar geçerlidir. Bu tarih ve saat sonrası yapılan değişiklik veya yüklemeler kabul edilmeyecektir.

Projemizin kazanıp kazanmadığını ne zaman ve nasıl öğreneceğiz?

Seçilen ilk 10 proje 5 Haziran 2017 tarihinden itibaren www.hayalineuc.com adresinde ilan edilecektir.

Projeye sadece iki kişilik gruplar halinde mi katılabiliriz?

Projeye kılavuzda da belirtildiği gibi iki kişilik gruplar olarak başvuru yapılabilir. Ancak fikir alma veya videonuzda rol almaları anlamında diğer arkadaşlarınızı da projeye dahil edebilirsiniz.

Başvuru hangi dilde yapılmalı?

Projenizin başvurusunu yaparken karşınıza çıkacak formları Türkçe doldurabilirsiniz.

Projeyi hazırlarken hangi kaynakları kullanabiliriz?

Videonuzu veya kompozisyonunuzu oluştururken her türlü kaynaktan faydalanabilir ve sadece alıntı yapabilirsiniz. Internet, basılı ve süreli yayınlar, röportajlar, resim veya fotoğraflar kaynak olarak kullanılabilir.

Videolar Hangi Dilde Çekilecek?

Videolar içerisindeki her türlü yazılı ve sözlü anlatım, İngilizce olarak yapılmalıdır.

Oylamaya nasıl katılabilirim?

Oylama, başvuru süresi tamamlandıktan sonra www.hayalineuc.com sitesi üzerinden verilen link aracılığıyla ulaşılacak olan facebook sayfası üzerinden yapılacaktır. Oylamaya katılmak için bir Facebook hesabınız olması gerekmektedir. Facebook hesabı üzerinden günde 1 oy hakkınız bulunmaktadır.