2017 Ödül Töreni

hayalineuc Hayaline Uç December 21, 2017 23 Comments

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISEWorld Kültürlerarası Lise Değişim Programları tarafından ortaklaşa düzenlenen İzmir’i Tanıt, Hayaline Uç proje yarışmasını kazanan öğrenciler ve öğretmenleri, 19 Aralık’ta İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Can Erkarslan ve Batuhan Gökter ile proje danışmanı öğretmenleri İlkay Binnaz Nargaz Gülek’den oluşan birinci ekip, büyük ödülün sahibi olarak Kanada’ya seyahat etmeye hak kazandı. Törende, dereceye giren diğer ekipler de Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISEWorld Vakfı yetkililerinden ödüllerini aldılar.

Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Salime Şentürk Doğramacı, Amerika ISEWorld Vakfı Müdürü Ted Lewis, ISEWorld Kültürlerarası Lise Değişim programları Türkiye Genel Müdürü Meltem Bozdemir, Birincilik ödülünü alan Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Şensoy, ikincilik ödülünün sahibi Selçuk Şehit Ömer Halisdemir IMKB Anadolu Lisesi Okul Müdürü Raşit Alpay Karataş ve üçüncü olan Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Vermez katıldı.

Projede dereceye giren okullar ve proje sahibi öğrenciler

Hedef kitlesi İzmir’de resmi ve özel tüm liselerde öğrenim gören öğrenciler olan yarışmada öğrenciler, şehirlerini tanıtan 3 dakikalık İngilizce video sunumları ile kıyasıya yarıştılar. Finalistler, jüri, halk oylaması ve ABD’de Kayıt Birimleri Ofis Departmanı kontrolünde internet üzerinden oylama yapan Amerikan okullarının oylarıyla belirlendi.

Proje yarışmasının 1.si “İzmir: The City of the New Beginning” isimli projeleri ile Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesinden öğrenciler Can Erkarslan, Batuhan Gökter ve danışman öğretmenleri İlkay Binnaz Nargaz Gülek seçildi. 1. Olan grup üyeleri Can Erkarslan ve Batuhan Gökter ile birlikte danışman öğretmenleri İlkay Binnaz Nargaz Gülek, 5 günlük Kanada ziyareti ile ödüllendirildiler.

Proje yarışmasının 2.si, Selcuk Şehit Ömer Halisdemir IMKB Anadolu Lisesi’nden ‘’The Princess’’ isimli projeleri ile Melisa Sinek, Hasan Turaci ve danışman öğretmenleri Türkan Çetin seçildi. ‘’The Princess’’ ile 2. Seçilen grup Apple I-Pad Mini kazandılar.

Proje yarışmasının 3.sü ‘’The City Which Lives’’ isimli projeleri ile Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Sedat Korkmaz, Yusuf Diler ve danışman öğretmenleri Nagihan Babur oldular. 3. Olan ekip ise, Apple I-Pod Touch kazandılar.

Jüri Özel Ödülüne Buca Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ‘The City of Your Dream’ adlı projeleri ile öğrenciler Büşra Kasırga, Aleyna İnci ve danışman öğretmenleri Neşe İyigör layık görüldü ve IPod Shuffle ile ödüllendirildiler.

33 yıldır Türkiye’den öğrencileri yurtdışında Kültürlerarası Lise Değişim Programları aracılığıyla farklı ülkelerdeki okullarla ve yaşıtlarıyla buluşturan ISEWorld Vakfı, her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Şehrini Tanıt, Hayaline Uç’ yarışmasıyla, farklı şehirlerden öğrencileri, hayallerini süsleyen destinasyonlara götürüyor. Bu yıl İzmir ve İstanbul’dan projeye katılan öğrencilerin şehirlerini en iyi tanıtan videoyu çekerek kazanan ekip olmak için yarıştığı Hayaline Uç, gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.


23 Comments

Photo
Ömer December 28, 2017

Ben istanbul yarışmacısıyım izmir açıklandı ve bizim sonuçlarımız hala açıklanmadı. Her şehir kendi içinde mi değerlendiriliyor yoksa bütün videolar türkiye genelinde mi değerlendiriliyor?

Photo
Abdussamet çadırcı January 5, 2018

Merhaba.Şanlıurfa için en son başvuru tarihi ne zaman öğrenebilirmiyim

Photo
Esma February 27, 2018

Size ulaşabileceğim bir numarayı yazabilir misiniz?

Photo
Arly March 24, 2018

Good

Photo
Zoly March 24, 2018

VERY GOOD

Photo
Eylül April 18, 2018

Yarışmaya katılacağız ancak öğretmenimiz bize yanlış bilgilendirme yaptı ve bugüne videomuzu tamamlamak üzereydik. Dün 20 mayıs son olduğunu gördük. 20 mayısta mı yüklenecek video yoksa oylama mı 20 mayısta sona erecek. Bilgilendirirseniz sevinirimç (izmir)

Photo
Resul sahin May 2, 2018

Şanlıurfa oylama ne zaman başlıca

Photo
Neşe May 23, 2018

İstanbul final sonuçları ne zmn açıklanıcak

Photo
Nesrullah May 28, 2018

Very good

Photo
Seda Çetinkaya Arslan June 3, 2018

Mrb.izmir için son başvuru nezaman sona eriyor?kesin tarih nedir?

Photo
Dilek Lilium June 26, 2018

Merhaba Hatay ya da Adana'dan başvuru kabul ediyor musunuz ?

Photo
admin September 20, 2018

Merhabalar Dilek, "Sehrini Tanit, Hayaline Uc" projeleri 2017-18 egitim yilinda Sanliurfa, Bursa ve Izmir illerinde gerceklesti. Yeni egitim donemi icin Adana veya Hatay illerinde projenin hangi illerde baslayacagini web sitemiz uzerinden takip edebilirsin. Ilgin icin cok tesekkur ederiz.

Photo
Ümran September 19, 2018

Bu gun 19 Eylül sonuçların açıklanacağı gün ama sonuçlar yok .

Photo
admin September 20, 2018

Merhabalar Umran, tum oy verme islemleri tamamlandi. Aciklama yapmak icin yurtdisindaki bakanlik yetkililerinin de onay vermesini bekliyoruz. 21'inde en gec aciklanmis olacak sonuclar. Bizler de senin gibi heyecanla bekliyoruz. Kisa gecikme icin ozur dileriz. Sansiniz bol olsun.

Photo
Black widow September 20, 2018

Şanlıurfa sonuçları ne zaman açıklanacak

Photo
admin September 28, 2018

Merhabalar, Şanlıurfa'yı Tanıt, Hayaline Uç!' yarışma sonuçlarına https://hayalineuc.com/yarisma/sanliurfa/app-sonuclar linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Şansınız bol olsun.

Photo
Ezgi Zeynep September 21, 2018

İzmir yarışma sonuçları ne zaman açıklanacak ? Çok merak ediyorum

Photo
admin September 28, 2018

Merhabalar Ezgi, İzmir'i Tanıt, Hayaline Uç yarışması yarı final sonuçları geçtiğimiz hafta sonuçlandı. https://hayalineuc.com/yarisma/izmir/app-sonuclar linki üzerinden sonuçları görebilirsiniz. Şansınız bol olsun.

Photo
Ecem September 26, 2018

Hayaline uç Bursa final sonuçları ne zaman açıklanıcak.

Photo
admin September 28, 2018

Merhabalar Ecem, Ulu Şehirden Hayaline Uç! yarışması yarı final sonuçları geçtiğimiz hafta acıklandı. Sonucları https://hayalineuc.com/yarisma/bursa/app-sonuclar linki üzerinden görebilirsiniz. Şansınız bol olsun.

Photo
Ecem September 28, 2018

Merhaba final sonuç tarihini sormuştum ama.

Photo
Ecem September 26, 2018

Final aşaması yarıfinale kalan 20 video arasındamı yapılacak.

Photo
admin September 28, 2018

Merhabalar Ecem, Evet Ecem. İlk 20 arasına girmeye hak kazanan okullar arasında ilk üç proje ve juri özel ödülleri belirlenecek. Sanşınız bol olsun.


Leave a Reply

Your email address will not be published.