Başvuru Adımları

Yarışma Başvuru Bilgileri

Şehrini Tanıt, Hayaline Uç projesi, belirtilen illelerin sınırları içerisinde okuyan tüm lise öğrencilerine açıktır. Her proje ekibi, 2 öğrenci ve 1 danışman öğretmenden oluşur. Aşağıdaki adımlarını izleyerek, yarışmaya kolayca katılabilirsin.

1. 2 kişiden oluşacak proje grubunu oluştur ve okulundan sana danışmanlık yapacak bir İngilizce bilen öğretmenini bul.

2. Ana fikrini belirle, videonu planla ve kullanacağın kaynakları bul. İnterneti kaynak olarak olarak kullanabilirsin, 5 saniyeyi geçmememek şartıyla diğer videolardan alıntı yapabilirsin ancak birebir kopyalamalar içeren videoların değerlendirmeye alınmayacağını unutma.

3. Videonu, video paylaşım sitesi Youtube’a yükle. Yüklediğin videonun ‘liste dışı’ (unlisted) ve yorumlara kapalı konumda olduğundan emin ol. Youtube’un vermiş olduğu videonun linkini resmi başvuru formundaki ilgili alana kaydet.
(Youtube’a upload edilmiş videoların kesinlikle yoruma kapalı olması gerekmektedir. Bu kurala uymayan videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.)
Örnek: URL: https://www.youtube.com/watch?v=BkehE9Dcukk 

4. Hayaline Uç web sitesinde yer alan ‘Başvur’ sayfası üzerinden projeye resmi kaydını yap.
(Kayıtlar sadece Facebook üzerinden gerçekleşecektir. Yarışmaya katılmak için mutlaka bir Facebook hesabının olması gerekmektedir.)
 
5. Resmi başvurunu danışman öğretmenine onaylat.
(Etik anlaşmanın yer aldığı onaylama link’i danışman öğretmeninin e-mail adresine gidecektir. Danışman öğretmeninin, gelen e-mailde yer alan katılım koşullarını kabul ettiğini, online onay sistemiyle beyan etmesi gerekmektedir.)

Başarılar.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/hayalineuc.com/:/tmp/) in /var/www/vhosts/hayalineuc.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 446

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/vhosts/hayalineuc.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 446