2013 ÖDÜL TÖRENİ

hayalineuc Hayaline Uç April 19, 2017

Hayaline Uç, 2013’te Ankara düzenlendi ve 9, 10, 11 ve 12. sınıfta okuyan tüm lise öğrencileri, 2’şer kişilik proje grupları ve 1 proje danışmanıyla, Türkiye’yi tanıtan 3 dakikalık videolarla yarışmaya katıldılar.

İçerik ve teknik bakımdan uygun bulunan tüm başvurular, ISEWorld’un proje için oluşturduğu www.hayalineuc.com adresi üzerinden halk oylamasına açıldı. Oylama sonucundan tüm projeler arasında ilk %10’luk dilime giren projeler MEB ve ISEWorld yetkililerinden oluşan bir kurul tarafından oylandı. Kurul ve halk oylaması sonuçları birlikte değerlendirilerek, ilk 20 proje belirlendi.

Ardından ilk 20’ye seçilen projeler yeniden halk oylamasına sunuldu. Belirlenen bir jüri ve Amerikalı okul yetkilileri tarafından yapılan son oylama sonucu birinci, ikinci ve üçüncü olan projeler belirlendi.

Hayaline Uç yarışması 2013’te Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik” başlığı altında o yıl içerisinde yapılan tüm projeler içerisinde en öne çıkan projelerden biri oldu. Öyle ki, Hayaline Uç, “Yenilikçi eğitim ve öğrenme program ve yöntemlerinin uygulanması suretiyle eğitimde kalite ve başarı seviyesinin yükseltilmesi“ kategorisinde 750 proje arasında ödül aldı.

Bu alanda ödüle layık olmak bizi son derece mutlu etti ve gururlandırdı. Gelecekteki projelerimize ışık tutan ve eğitim dünyamızda yeni ufuklar açmamız için bizleri motive eden bu ödül, Milli Eğitim Bakanlığı ile daha bir çok başarılı projeye imza atacağımız konusundaki inancımızı pekiştirdi.