Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Yarışmanın öğrencilere ne faydası olacak?

Yarışma sayesinde lise öğrencileri kendi kültürlerini daha yakından tanıyacak, birliktelik ve ekip ruhu içerisinde farklı kültürlerden gelen yaşıtlarına tanıtırken kendilerini temsil ve ifade etme imkanı bulacaklar.

Yarışmaya tüm Türkiye'den başvuruda bulunabilir miyiz?

Hayaline Uç yarışması her sene farklı konseptler çerçevesinde yapılmaktadır. Yarışmaya belirtilecek olan illerden katılabilirsiniz.

Aynı okuldan yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım var. Bir okuldan katılacak proje sayısında kısıtlama var mı?

Evet, bir okuldan yalnızca 2 adet proje yarışmamıza katılabilir. Böylece tüm okullara eşit katılım fırsatı verebiliriz.

Videoyu bir kez yükledikten sonra yakaladığımız yeni görüntüler ya da yeni fikirlerle projemizi yenileme şansımız var mı?

Proje başvuru sayfasında yer alan “Projeyi Bitirdim” ifadesine tıklanana kadar aynı sayfa üzerinde güncelleme ve yenileme yapabilirsiniz. Bu hak proje son başvuru günü

Şanlıurfa ili için : 15 Mayıs 2018
Bursa ili için : 20 Mayıs 2018
İzmir ili için : 01 Haziran 2018
günü saat 24.00’e kadar geçerlidir. Bu tarih ve saat sonrası yapılan değişiklik veya yüklemeler kabul edilmeyecektir.

Projemizin kazanıp kazanmadığını ne zaman ve nasıl öğreneceğiz?

Yarı finale seçilen projeler yapılacak olan değerlendirme sonrası www.hayalineuc.com adresinde ilan edilecektir. 19 Eylül 2018 tarihi resmi açıklamanın yapılacağı tarihtir.

Projeye sadece iki kişilik gruplar halinde mi katılabiliriz?

Projeye kılavuzda da belirtildiği gibi iki kişilik gruplar olarak başvuru yapılabilir. Ancak fikir alma veya videonuzda rol almaları anlamında diğer arkadaşlarınızı da projeye dahil edebilirsiniz.

Başvuru hangi dilde yapılmalı?

Projenizin başvurusunu yaparken karşınıza çıkacak formları Türkçe doldurabilirsiniz.

Projeyi hazırlarken hangi kaynakları kullanabiliriz?

Videonuzu veya kompozisyonunuzu oluştururken farklı kaynaklardan araştırma yaparak edindiğiniz bilgileri kullanabilirsiniz. Internet, basılı ve süreli yayınlar kaynak olarak kullanılabilir.

Projemizdeki görüntülerin hepsini kendimiz mi çekmeliyiz ?

Videonuzu veya kompozisyonunuzu oluştururken, kendinizin çekmediği görüntüleri 5 saniye süresince kullanabilirsiniz.

Videolar Hangi Dilde Çekilecek?

Videolar içerisindeki her türlü yazılı ve sözlü anlatım, İngilizce olarak yapılmalıdır. Videolarda alt yazı kullanılması durumda, altyazı dili İngilizce veya Türkçe olabilir.

Oylamaya nasıl katılabilirim?

Oylama, başvuru süresi tamamlandıktan sonra www.hayalineuc.com sitesi üzerinden verilen link aracılığıyla ulaşılacak olan facebook sayfası üzerinden yapılacaktır. Oylamaya katılmak için bir Facebook hesabınız olması gerekmektedir. Facebook hesabı üzerinden günde 1 oy hakkınız bulunmaktadır.

 


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/hayalineuc.com/:/tmp/) in /var/www/vhosts/hayalineuc.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 446

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/vhosts/hayalineuc.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 446